Jakie zastosowanie ma roller do masażu?

Rollery do masażu czekają na wyciągnięcie ręki, a mimo to widać, że wciąż wiele wątpliwości budzi ich wykorzystanie. Czym są rollery do masażu? Jakie jest ich zastosowanie? Tego dowiesz się z naszego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Roller do masażu mięśni – o jakim produkcie mowa?

Roller do masażu, nazywany również wałkiem do masażu, to przyrząd, który jest w stanie pomóc w rozluźnieniu mięśni po ćwiczeniach. Dzięki temu roller do masażu często stanowi nierozłączny element treningów i to bez względu na wyznaczone cele. Jakościowy roller do masażu mięśni dostępny pod adresem https://www.activ-space.pl/pl/c/Roller-do-masazu/50 wykonany jest z EPP, czyli z pianki, która jest twarda, ekologiczna oraz odporna na wpływ wielu różnych czynników. 

Dzięki temu nie dość, że roller do masażu twardy pozwoli nam przyczynić się do ochrony środowiska, to jeszcze może nam dobrze służyć przez długi czas. Warto zauważyć, że wałek do masażu gładki może być lub z wypustkami. Najszersze zastosowanie ma wałek do masażu gładki, więc to właśnie po niego chętnie sięgają profesjonaliści, jak i amatorzy.

Wałek do masażu gładki – zastosowanie 

przeznaczenie rollera do masażu jest bardzo wszechstronne, więc nic dziwnego, że jest tak chętnie wybieranym produktem. Na pewno roller do masażu sprawdzi się w przypadku osób, które zmagają się z bólem pleców lub kręgosłupa. Najczęściej tego typu dolegliwości wynikają z siedzącego trybu pracy, czy z niskiego poziomu aktywności, ale warto wiedzieć, że roller do masażu mięśni jest w stanie zapewnić nam o wiele lepsze samopoczucie. Poza tym roller do masażu twardy nie wymaga od nas zbyt dużego wysiłku, więc na pewno przypadnie do gustu każdemu.
Jednak to dopiero początek, ponieważ roller sprawdza się także w rehabilitacji. Nic więc dziwnego, że po roller rehabilitacyjny chętnie sięgają fachowcy, ponieważ to bardzo przydatne akcesorium. Jednak warto wiedzieć, że roller rehabilitacyjny może być z powodzeniem wykorzystywany w warunkach domowych. Kluczem do sukcesu pozostaje oczywiście umiejętne używanie, ale na pewno wykwalifikowany fizjoterapeuta poinstruuje nas, nad którymi partiami ciała powinniśmy popracować z wałkiem.