Apteo Diclofenac 10 mg/g żel 60 g

7.49

Description

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Synoptis Pharma Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: Ul. Krakowiaków 65, 02- 255 Warszawa

ILOŚĆ: 100 g

OPIS:

Lek Diclofenac Apteo Med zawiera w swoim składzie diklofenak sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

WSKAZANIA:

Diclofenac APTEO MED jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat:
− pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń),
− bólu pleców,
− ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
Dorośli (w wieku powyżej 18 lat):
− ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat Diclofenac APTEO MED należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 g do 4 g produktu Diclofenac APTEO MED (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2 . Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce chyba, że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i ustami.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

SKŁAD:

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer, hydroksyetyloceluloza, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), woda oczyszczona.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Często (≥ 1/100, < 1/10)

– wysypka; wyprysk; rumień; zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry); świąd;

Rzadko (≥ 1/10 000, < 1/1000)

– pęcherzykowe zapalenie skóry

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

– wysypka grudkowata

– nadwrażliwość (w tym pokrzywka) obrzęk naczynioruchowy

– astma

– reakcje nadwrażliwości na światło

Częstość nieznana

uczucie pieczenia w miejscu zastosowania leku; suchość skóry

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zdrowie

indeks glikemiczny a odchudzanie, tabela kalorii i indeks glikemiczny pdf, jakie owoce można jeść przy kamicy żółciowej, maxi zoo zielona góra, ciekawostki o piramidach, siemie lniane ziarna, nadmiar potasu objawy, rozkład kalorii na 4 posiłki, domowe sposoby na łupież u dziecka, angina zdjęcia gardła, goraczka u dzieci, thuya occidentalis

yyyyy