Ubezpieczenie NNW dziecka – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie NNW dziecka pojawia się w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych. Tylko co się pod nim skrywa? Czym jest ubezpieczenie NNW dziecka? Co może wchodzić w jego zakres? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Ubezpieczenie NNW dziecka – o czym dokładnie mowa?

Ubezpieczenie NNW dziecka to nic innego jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które dedykowane jest do ochrony naszych pociech. To właśnie sięgając po taką polisę, można zabezpieczyć się finansowo przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała, czy nawet śmierci osoby ubezpieczeniowej. Zwykle złamania, zwichnięcia, poważne choroby, czy rehabilitacja wiąże się ze sporymi kosztami, a niestety nie każdy rodzic jest w stanie je pokryć. 

Jednak problem rozwiązuje właśnie ubezpieczenie nnw dziecka, ponieważ w razie wspomnianych sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam stosowne świadczenia. Będziemy mogli przeznaczyć je na wiele różnych celów, w tym na pokrycie kosztów leczenia, zakup leków, czy nawet specjalistycznego sprzętu.

Ubezpieczenie NNW dziecka – jaki może być jego zakres?

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się tak układać swoje oferty, by każdy rodzic mógł dostosować zakres polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków do codzienności dziecka. Dlatego możemy być pewni, że w zakresie polisy znajdzie się pobyt w szpitalu wskutek wypadku lub choroby, zwrot kosztów leczenia, pokrycie kosztów rehabilitacji dziecka, czy nawet kosztów związanych z nabyciem wyrobów medycznych, w tym na przykład przedmiotów ortopedycznych, czy innych środków pomocniczych. 

Jednak to dopiero początek, ponieważ w zakresie ubezpieczenia NNW dziecka może znaleźć się pomoc psychologa dla dziecka, pakiet stomatologiczny, czy nawet świadczenia, jeśli dziecko zostanie ugryzione przez psa, żmiję, kleszcza, czy innego owada. Tego typu polisy można rozszerzać o wyczynowe uprawianie sportu, czy wiele innych dodatkowych opcji.