Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Usługi siewu Strip Till Duro France

Data publikacji: 28-11-2016

Usługi wykonywane są innowacyjnymi i wspierające ekologię maszynami, które nie tylko wpływają bezpośrednio na obniżenie kosztów produkcji roślinnej, ale również przyczyniają się w uzyskaniu wyższych plonów, wspieraniu i zastosowaniu stabilnego - długoterminowego systemu produkcji. Siew w Uproszczonej Technice Uprawy, której staliśmy się niepowtarzalnym ekspertem jest częścią naszej działalności. Uproszczona Technika Uprawy jest nowoczesną metodą uprawy propagowaną przez nas i chętnie stosowaną przez rolników nie tylko w Polsce. Oparta jest przede wszystkim na maksymalnym ograniczeniu ilości prac w polu, co pozytywnie wpływa na finanse naszych klientów, ale również na wspieraniu życia biologicznego w glebie (dżdżownic), poprawie struktury gleby oraz zapobieganiu jej erozji poprzez przykrycie. Swoje kompetencje budujemy w oparciu o posiadaną wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w dziedzinie, która jest naszą pasją, ale też ogromnym doświadczeniem. Agregat uprawowo siewny Strip Till połączony z siewnikiem punktowym Monosem jest to rozsiew nawozu + uprawa pasowa + siew punktowy, czyli trzy maszyny dla jednego operatora w jednym przejeździe. W uprawie pasowej maszyną Strip-Till Duro France ograniczamy ilość zabiegów (przejazdów). Agregując ją z siewnikiem punktowym możemy wykonać spulchnianie z docelowym siewem nasion w jednym przejeździe, co korzystanie wpływa na redukcję zużycia paliwa. Strip-Till spulchnia pas ziemi o szerokości około 10 cm pozostawiając resztę międzyrzędzia nieuprawionego. Taka uprawa pasowa nie niszczy w dużym stopniu struktury gleby utworzonej przez dżdżownice tzn. nie psuje kanalików, które napowietrzają i nawadniają glebę. Pozostawione w miedzy rzędach resztki pożniwne tworzą tzw. mulcz, który bardzo dobrze reguluje poziom wilgotności w glebie, ogranicza kiełkowanie chwastów na jej powierzchni i stanowi pokarm dla dżdżownic. Rząd rośliny uprawnej jest oczyszczony z resztek roślinnych a spulchniona i odkryta gleba w rzędzie nagrzewa się szybko tworząc bardzo dobre warunki do wschodów rośliny uprawnej. Spulchnianie do głębokości 30 cm bardzo dobrze wpływa na rozwój systemu korzeniowego rośliny. Głównymi atutami stosowania zestawu uprawowo siewnego ze Strip Till są; - małe zapotrzebowanie mocy - ograniczenie zużycia paliwa - nie miesza warstwy gleby, czyli nie psuje jej struktury mikrobiologicznej - zostawia resztki pożniwne na powierzchni (uniemożliwia kiełkowanie chwastom) ograniczamy stosowanie chemii - pozytywnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego rośliny - nie tworzy podeszwy płużnej

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze