Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Przypadkowe doświadczenia nawozowe w okolicach Bydgoszczy

Data publikacji: 20-05-2014

 Uprawę pasową kukurydzy coraz częściej można spotkać na Polskich polach. Często rolnicy na próbę korzystają z usługowego siewu połączonego z uprawą pasową, w wielu przypadkach także z podaniem nawozu pod korzeń. Nawożenie podczas siewu w technologii strip-till. w naszych warunkach nie jest dobrze poznane, więc postanowiono to zagadnienie zgłębić poprzez nietypowe doświadczenie.

Zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat pt. "Przypadkowe doświadczenia nawozowe w okolicach Bydgoszczy" w PDF=> kliknij tu...

 

   

  

  

 

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze