Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Podsumowanie Dni Pola 2013 [artykuł PDF]

Data publikacji: 16-01-2014

Miło nam było powitać wszystkich zaproszonych gości. Łącznie odwiedziło nas 70 osób, z całego kraju. Niektórzy pokonali kilkaset kilometrów, specjalnie aby przyjechać na Dni Pola. Zagadnieniem Uproszczonej Techniki Uprawy nie tylko interesuje się coraz więcej rolników, ale i wprowadza ten system u siebie w gospodarstwach. Dlatego te Dni Pola są miejscem wymiany poglądów i spostrzeżeń nie tylko na temat uprawy bezorkowej ale całego rolnictwa.
Odwiedził nas również redaktor Michał Zabost który zaprezentował nowe czasopismo „Bez Pługa” zajmujące się uprawą bezorkową. W pierwszym numerze został poruszony bardzo ciekawy temat – zachęcamy do lektury. „W końcu bardzo ciekawe czasopismo”.

Pobierz artykuł "Podsumowanie Dni Pola 2013" w PDF ⇒ klinkij tu...

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze