Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Dlaczego warto siać rzepak punktowo? W jakiej gęstości? [artykuł PDF]

Data publikacji: 16-01-2014

Prezentacja dotyczyła punktowego siewu rzepaku połączonego z uprawą pasową (strip-till). W Ryczeniu zanim wprowadzona została technologia strip-till. Z powodzeniem, ale z mniejszymi plonami jak obecnie rzepak siano punktowo. Przedstawiamy wyniki naszego doświadczenia z siewem rzepaku ozimego w trzech gęstościach siewu (12,22 i 32) roślin/m2. Polecamy bardzo ciekawe i nietypowe wyniki,

Pobierz artykuł "Dlaczego warto siać rzepak punktowo? W jakiej gęstości?" w PDF ⇒ klinkij tu...

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze