Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Nawożenie pod korzeń kukurydzy w uprawie pasowej-wyniki 2013 [artykuł PDF]

Data publikacji: 16-01-2014

W 2013 roku założyliśmy w Ryczeniu doświadczenie mające zbadać wpływ nawożenia pod korzeń podczas uprawy pasowej na plon. Zastosowano 6 kombinacji (Yara Mila Corn 400 i 200 kg/ha, Polidap 300 i 150 kg/ha oraz Mocznik 360 i 100 kg/ha) w trzech powtórzeniach. Powierzchnia jednego poletka wynosiła około 0,5 ha. Brakujące składniki pokarmowe uzupełniono rozsiewowo tak aby nie było wpływu innych czynników nawozowych na plon.

Pobierz artykuł "Nawożenie pod korzeń kukurydzy w uprawie pasowej" w PDF ⇒ klinkij tu...

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze