Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Siew rzutowy pszenicy ozimej [artykuł PDF]

Data publikacji: 3-10-2013

Siew rzutowy jest najstarszą metodą wysiewania nasion na świecie, w ten sposób siano nasiona od początków rolnictwa. Bardzo ważnym elementem dla rozwoju roślin jest umieszczenie nasion na odpowiedniej głębokości i rozłożeniu na polu. Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami dla siewu rzutowego.

Pobierz artykuł "Siew rzutowy pszenicy ozimej" w PDF ⇒ klinkij tu...

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze