Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Ciekawe artykuły o uprawie pasowej

Data publikacji: 18-07-2012

Cieszymy się, że dziennikarze coraz częściej interesują się siewem pasowym (Strip-Till). Stosuję tą metodę od ponad 5 lat w swoim gospodarstwie w Ryczeniu, dzięki temu i dzięki doświadczeniu u innych rolników w różnych rejonach Polski posiadamy szeroki zakres wiedzy i przede wszystkim bogate doświadczenie o technologii Strip-Till (przez co możemy dzielić się z Państwem swoimi wynikami prac oraz przemyśleniami).

Polecam lekturę artykułu „Pasy w modzie” z miesięcznika AGROmechanika nr 7/2012, który mówi o uprawie pasowej i powołuje się na interesujące doświadczenia rolników niemieckich w siewie między innymi buraków. Jednakże wszystkie artykuły na temat wspomnianej technologii są bardzo ogólnikowe i nie podejmują konkretnych zagadnień z nią związanych. W związku z tym zachęcam do zapoznania się też z naszymi doświadczeniami, które dają rozwiązania jak stosować technologię Strip-Till na ciężkiej glebie.

Zobacz:

  • „Pasy w modzie”, AGROmechanika, nr 7/2012 ⇒ pobierz PDF
  • Siew buraków w poplonie bobiku za pomocą zmodyfikowanego Strip-Till ⇒ pobierz PDF

 

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze