Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Zalety i wady uprawy buraków cukrowych w technologii siewu w mulcz [artykuł PDF]

Data publikacji: 17-05-2011

Technologia uprawy z wykorzystaniem mulczowania wzoruje się na naturalnych procesach zachodzących w przyrodzie, podczas których pozostawiona i obumierająca na powierzchni ziemi masa roślinna nie tylko zapobiega procesom degradacji gleby i ogranicza wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych i oddziaływań środowiska, ale tez wzbogaca ją w składniki pokarmowe i polepsza żyzność.

Zachęcam do lektury.Pobierz artykuł w PDF ⇒ klinkij tu...

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze