Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Mulcz - Ochrona i spiżarnia w jednym

Data publikacji: 3-02-2011

Szanowni Pasjonaci Uproszczonej Techniki Uprawy. Mam przyjemność przedstawić Państwu artykuł z wybranego czasopisma francuskiego: "Techniques culturales simplifiees". Artykuł o tyle ciekawy, że swoją tematyką obejmuje w całości zagadnienia na temat mulczu. Opisuje jego rolę w uprawie konserwującej, określa dokładnie czym jest mulcz oraz formy jego występowania. Zachęcam do zapoznania się z ciekawą lekturą.

Pobierz artykuł w PDF ⇒ klinkij tu...

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze