Uproszczona technika uprawy

W nowoczesnej uprawie roli obserwuje się przechodzenie z metod klasycznych do uproszczonych tj. uprawa bezorkowa tzn.; powierzchniowa, zerowa i siew bezpośredni. Powodem tych zmian są względy ekonomiczne i przyrodnicze. Stosowanie uproszczeń w uprawie roli wymaga od rolnika rozsądnego postępowania, które pozwoli ograniczyć ujemne skutki tej uprawy, ale jednocześnie umożliwi wykorzystać jej zalety.

czytaj więcej...

Nasi partnerzy


duro-france
Maisadour

Uprawa - Compil

Spód warstwy uprawianej przez agregat Compil jest pofalowane (w zębodoły) i przypomina pudełko do jajek, co pozwala na równomierne wsiąkanie wody. Głębokość pracy jest bardzo dobrze kontrolowana przez koła i wynosi 3 do 12 cm. Łopatki uderzają i zrywają ziemię zapobiegając tworzeniu się podeszwy płużnej, czego nie potrafią standardowe agregaty z lemieszami. Dzięki pracy łopatek ziemia staje się porowata i drożna dla wody. Tylny wałek strunowy zagęszcza i wyrównuje warstwę uprawną. Stąd także jej ograniczone parowanie.

Używanie agregatu Compil jako agregatu ścierniskowego powoduje szybkie kiełkowanie chwastów. Używanie agregatu Compil jako agregatu uprawowego przed siewem np. zbóż, rzepaku, buraków, kukurydzy, itp. powoduje dobre wyrównanie powierzchni, szybkie przygotowanie podłoża i dobre stanowisko do szybkiego kiełkowania nasion. Regularne stosowanie tego agregatu pozwala na sukcesywny wzrost zawartości humusu na uprawianej głębokości Compil, dzięki układowi elementów roboczych, ma duży wpływ na skuteczne ograniczenie populacji ślimaków.

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
maksymalnie 400 znaków / pozostało:
Kod z obrazka:
UWAGA: rolnictwo-utu.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji komentarzy, które nie odnoszą się do tematyki strony, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego, zawierające wulgaryzmy, promujące własne np. strony, produkty itp.

Pokaż/ukryj komentarze